PODAJ DALEJ i odbierz darmową wymianę zabawek lub -50 zł na nowy abonament

Szukaj

Share the play!

4 kroki do powstania FIGLISTO

1.Nadmiar

Od pierwszych chwil, kiedy na świecie pojawił się nasz syn, wiedzieliśmy, że marzy nam się dom wolny od rzeczy, na które nie możemy patrzeć, których nie możemy słuchać. Wolny od kiepskiej jakości, grających zabawek na pięć minut, które w tak tajemniczy sposób napływają do naszych domów i osiadają na wszystkim niczym kurz. Brzmi znajomo, prawda?

Czasem kupujemy je, w przypływie euforii albo chęci szybkiego zajęcia czymś dziecka. Nasze pociechy w masowych ilościach dostają je w prezencie, albo tak mocno nalegają na zakup określonej zabawki, że nie mamy serca im odmówić. Chyba każdy rodzic jest w stanie przywołać niejedną sytuację

rozpoczynającą się od słynnych słów: „Kup mi to!”.

2. Drugi obieg

Uwielbiamy jak rzeczy krążą. Wędrują po rodzinie. Zabawki od sąsiadów wpadają na kilka chwil, a potem fruną dalej. Jeśli czegoś nam potrzeba, często wyszukujemy tego najpierw z drugiej ręki, żeby później znów wypuścić z rąk. Chcemy promować drugi obieg, to że używane przedmioty nadal mogą dawać radość innym, i krążyć.

3. Konsumpcjonizm i troska o naszą planetę

Jako społeczeństwo konsumujemy znacznie więcej, niż nasza planeta może znieść. A jako rodzice mamy głębokie przekonanie, że wzorce konsumpcji kształtujemy praktycznie od chwili narodzin. Badania to potwierdzają. Chcemy wspierać i promować zrównoważony rozwój, mówiąc głośno o ekonomii współdzielenia. A przede wszystkim w namacalny i prosty sposób dać dzieciom poznać, w jaki sposób zabawki mogą krążyć.

Wierzymy, że modelowanie zrównoważonych zachowań u naszych małych obywateli może być wypełnione zabawą, a jednocześnie może ratować naszą planetę, mimochodem.

4. Zabawkowa rewolucja

Szukając rozwiązania, które pozwoli wprowadzić wartościowe, „otwierające” zabawki nie zagracając domowej przestrzeni, stworzyliśmy FIGLISTO – innowacyjny system internetowej wypożyczalni zabawek, który działa na zasadach subskrypcji. To dostęp do wyselekcjonowanej bazy zabawek typu „open-ended”. Takich, które są wysokiej jakości i dają możliwość wykorzystania w zabawie na wiele różnych sposobów. To elementy wzbogacające codzienną zabawę, które można przetestować, sprawdzić czy angażują dziecko i zatrzymać na dłużej. A następnie w dowolnym momencie dokonać wymiany.

Model działania FIGLISTO pozwala zachować minimalizm i porządek w pokoju dziecka jednocześnie dbając o doznania estetyczne użytkowników, bo nasze zabawki są po prostu ładne.


l

Poznaj i wybierz z dostępnych abonamentów
dla dzieci w wieku 1-3

Poznaj i wybierz z dostępnych abonamentów
dla dzieci w wieku 3-5

Zapisz się do newslettera pełnego zabawy i bądź na bieżąco!

Wybierz jeden z naszych abonamentów

a otrzymasz 3-miesięczny
darmowy dostęp do aplikacji

Wybierz i wykorzystaj swój voucher cyfrowy

kod rabatowy wpiszesz w koszyku